تبلیغات
ExactSeek: Relevant Web Search
مشاوره تغییرکاربری زمین،اراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی تولیدی - برخورد جدی با متصرفان اراضی عموم

مشاوره تغییر کاربری زمین واراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگ



Admin Logo
themebox Logo


نویسنده :سعید باقری
تاریخ:دوشنبه 17 شهریور 1393-15:07

برخورد جدی با متصرفان اراضی عموم

 استاندار تهران برخورد جدی با متصرفان اراضی عمومی ضروری است

استاندار تهران مجموع احکام صادر شده و اجراشده در رابطه با ساخت و سازهای غیرمجاز را مناسب و جدی تر ازسال های ماقبل عنوان کرد و گفت: برخورد جدی و قانونی با متصرفان اراضی عمومی ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید حسین هاشمی روز شنبه در پایان نوزدهمین جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز استان تهران ودر جمع خبرنگاران اظهارکرد: تمامی احکام صادر شده در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز قطعاً اجرا خواهد شد.

نوزدهمین جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز استان تهران درحالی برگزارشد که تعدادی از دستگاه های ذیربط گزارشی درباره اقدامات انجام شده و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز ارائه کردند.

هاشمی با بیان این مطلب که جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، آب منطقه ای ، راه و شهرسازی هرکدام گزارشی را از اقدامات انجام شده و احکام صادر شده در حوزه مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز ارائه کردند عنوان کرد:هیچ توجیهی درخصوص اجرا نشدن احکام قابل قبول نیست.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که ستاد ساخت و سازهای غیرمجاز در استانداری مسئولیت هماهنگی فی مابین دستگاه ها را به عهده خواهد داشت،افزود: گزارشاتی که در جلسات ارائه می شود نسبت به گذشته از لحاظ احکام و اجرا قابل قبول است.

هاشمی با اشاره به این مطلب نسبت به سالهای قبل آمار احکام صادره و اجرا شده قابل مقایسه نیست تصریح کرد: گستره کار بسیار زیاد است و در این جلسات موظف کردیم که در شهرستان ها نقاط آسیب پذیر در بحث ساخت و سازهای غیرمجاز شناسایی و در نهایت گزارشات لازم ارائه شود.

استاندار تهران به همکاری قوه قضاییه در صدور احکام ساخت و سازهای غیرمجاز اشاره کرد و بیان داشت: از دستگاه قضا نیز در این زمینه کمال تشکر را دارم.

هاشمی بیان داشت: تاکید شد دستگاه هایی مثل جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و شهرداری، آب منطقه و شهرسازی براساس قانون اجازه تخریب را دارند بتوانند در این بخش ورود پیدا کنند چرا که دستگاه های اشاره شده نیازی به حکم قضایی ندارند و می توانند براساس وظیفه ذاتی خودشان اقدام کنند.

وی اظهار امیدواری کرد:دستگاه ها با توجه به قانون و وظایفی که برای دستگاه های مسئول مشخص شده است پیش دستی کنند تا نیاز به مراجع قضایی در صدور حکم نباشد و کارها راحت تر انجام گیرد.

استاندار تهران در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از آرای صادر شده برای تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز اجرا شده اند گفت: در برخی از جاها 60 و در برخی از مناطق 70 درصد از آراءها اجرا شده است و در استان تهران نیز کل احکام باید صادر شود و نباید احکامی که قوه قضاییه صادر می کند به تأخیر بیفتد..

استاندارتهران در پاسخ به این پرسش که چه میزان از ساخت و سازهای غیر مجاز مربوط به مسئولان است، گفت: نمی خواهیم در این موضوع ورود پیدا کنیم و دنبال اجرای قانون هستیم و اگر بخواهیم دنبال این موارد باشیم حاشیه های زیادی خواهد داشت و اگر احساس کنیم ساخت و سازها به اشخاص خاص تعلق دارند گزارشات آن را به صورت محرمانه ارائه خواهیم کرد.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای ویژه مبارزه با زمین خواری نیز دراین نشست گفت: یک نفر با ارایه سند مالکیت منگوله دار و اخذ رای جعلی، هشت میلیون مترمربع از اراضی مهرآباد را دراختیار گرفته است .

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرتضی تورگ اظهار کرد:این فرد با طرح دعاوی از طریق دادگاه، حکم محکومیت علیه سازمان ها گرفته و طبق همین اسنادی که در اختیار دارد حکم خلع ید علیه سازمان های دولتی گرفته است و می گوید یا منطقه را تخلیه می کنید ویا پول آن را پرداخت می کنید.

وی با اشاره به حیله و روش های متقلبانه برخی از زمین خواران گفت: عده ای از زمین خواران با ارایه اسناد جعلی و حیله گری اموال بیت المال را به شکل قانونی از اختیار دولت خارج کرده و آن را در اختیار خودمی گیرند.

معاون قضایی دادگستری افزود: در پرونده دیگر فردی در تاریخ 22 اسفندماه 57 یعنی یک ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کمیسیون 56 منابع طبیعی را تشکیل داده است (در زمانی که هنوز مسئولی منتصب نشده بود) و مستثنیات یک پلاک را از 100 هکتار به 1000 هکتار تغییر داده است و آن را به مبلغ 160 میلیارد تومان فروخته است.

تورگ با انتقاد از ضعف برخی از دستگاه های متولی گفت: برای ریشه کنی فساد در زمین خواری باید به فساد در برخی از بخش ها توجه کرد و پیشنهاد می شود در هر حوزه ای مدیران همان بخش بر روی نقشه مناطق غیرمجاز و ساخت و سازها را مشخص کنند تا فرمانداران و شهرداران هر منطقه بدانند در حوزه استحفاظی آنها چه آماری از ساخت و سازها و تخلفات وجود دارد تا طی یک سال آمار مشخصی از وضعیت رسیدگی به تخلفات از آنها مطالبه شود

 معاون قضایی دادگستری تهران: برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران ادامه داشته باشد

معاون قضایی دادگستری تهران با ارزیابی مثبت از مقابله و پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران، گفت: اقدامات در بحث مقابله و پیشگیری خوب بوده اما کافی نیست و باید ادامه داشته باشد. 'مسعود ستایشی' در نوزدهمین جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز استان تهران با اشاره به احیاء شدن مجددستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز استان از زمان انتخاب 'حسن کریمی' معاون جدید امور عمرانی استانداری تهران بیان کرد: کارها به خوبی پیگیری و اجرایی شده است.

گفتنی است: اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری اخیرا از پدیده زمین خواری و تصرف اراضی ملی به عنوان موضوعی ناراحت کننده برای هر ایرانی یاد کرد و با اشاره به حساسیت ها و تاکیدات چندین باره مقام معظم رهبری نسبت به موضوع زمین خواری، بر لزوم پیگیری مستمر و تمرکز جدی قوای سه گانه براین موضوع تاکید نموده است.

همچنین حجت الاسلام محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه نیز بر اهمیت مقابله با پدیده زمین خواری تاکید کرده و گفته است: مقام معظم رهبری و روسای قوای سه گانه حساسیت فراوانی نسبت به موضوع زمین خواری دارند و این یک فرصت استثنایی را در اختیار دستگاه های برخورد کننده با این معضل قرار داده است که باید از این فرصت بهترین بهره برداری را انجام دهند.

معاون اول قوه قضاییه در ادامه افزود: باید برای مقابله با پدیده زمین خواری دو رویکرد عمده را در پیش گیریم که یکی پیشگیری و اقدامات بازدارنده برای عدم تکرار تخلفات در بخش تصرف اراضی است و دیگری تدوین راهکارهایی عملی برای برخورد با تخلفات صورت گرفته و تسریع در به نتیجه رساندن پرونده های موجود است.

مسعود ستایشی که ریاست شورای حل اختلاف استان تهران را نیز در کارنامه کاری خود دارد، تاکید کرد: دادگستری استان تهران عزم خود را جزم کرده در بحث مقابله و پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز به نحو احسن و اجمل ورود کرده و انجام وظیفه نماید.

وی ورود استاندار تهران به بحث مقابله و پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز را نیز مهم ارزیابی کرد و خواستار تدوام اقدامات صورت گرفته شد.

نوزدهمین جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز استان با حضور استاندار تهران در حالی برگزار شد که دستگاه های ذیربط نتایج اقداماتی را که انجام داده اند به سمع و نظر استاندار رساندند.

سید حسین هاشمی استاندار تهران گرچه از اقدامات صورت گرفته در بحث مقابله با ساخت و ساز ابراز رضایت نمود اما بر ادامه راه تاکید فراوان داشت




کلوب دات کام
نظرات() 


http://oneidaopsahl.hatenablog.com/archive/2016/03/04
جمعه 13 مرداد 1396 13:55
Unquestionably believe that that you said. Your
favourite justification appeared to be at the net the easiest factor to consider of.
I say to you, I definitely get irked even as people think about worries
that they plainly don't realize about. You controlled to hit the nail upon the top
and also defined out the whole thing with no need side effect , other
folks can take a signal. Will likely be back to get more.
Thank you
Foot Complaints
یکشنبه 8 مرداد 1396 08:25
You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be actually
something which I think I would never understand.
It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post,
I will try to get the hang of it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر