تبلیغات
ExactSeek: Relevant Web Search
مشاوره تغییرکاربری زمین،اراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی تولیدی - اخذتغییر کاربری زمین کشاورزی به صنعتی،پایان کار صنعتی سوله و زمین کشاورزی

مشاوره تغییر کاربری زمین واراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :سعید باقری
تاریخ:دوشنبه 27 مرداد 1393-16:10

اخذتغییر کاربری زمین کشاورزی به صنعتی،پایان کار صنعتی سوله و زمین کشاورزی

سرپرست صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از صدور ۱۰ مجوز صنایع تبدیلی در سطح استان خبر داد.

 سیدعباس موسوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: در راستای راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی مجوز احداث 10 طرح در زمینه این صنایع در مردادماه جاری صادر شد.

وی این طرح‌ها را شامل فرآوری خرما، درجه‌بندی و بسته‌بندی انواع سبزیجات و صیفی‌جات منجمد و خشک، خوراک آماده دام، برنجکوبی، خدمات سردخانه‌ای، فرآورده‌های غذایی از کنجد، تهیه آورده از خرما، دسته بندی فیله و گوشت ماهی، بسته بندی انواع سبزی و صیفی خشک، بسته‌بندی حبوبات و غلات و برنج برشمرد.

سرپرست صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: کل سرمایه ثابت طرح‌ها یکصد و 91 میلیارد ریال بوده که با ظرفیت 21 هزار و 700 تن در سال فعالیت خواهند کرد.

موسوی تصریح کرد: این 10 طرح در شهرستان‌های رامشیر، باوی، دزفول، شوشتر و هفتکل به اجرا در می‌آیند.

این مسئول در پایان یادآور شد: با راه‌اندازی این 10 طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی زمینه اشتغال برای 215 نفر ایجاد خواهد شد

قانون گذار با هدف#حفظ كاربری زمین های#زراعی  و باغ ها و تداوم#بهره وری  آن ها در سال ۱۳۷۴ قانونی با عنوان «قانون#حفظ  كاربری#اراضی #زراعی  و باغ ها» به#تصویب رساند تا از#تغییر#كاربریاین#اراضی  جلوگیری کند که مقررات مربوطه به این امر مورد بررسی قرار می گیرد.#اراضی#زراعی  و باغ هایی که در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهرک ها قرار گرفته موضوع این قانون است. محدوده قانونی شهرها براساس قانون تعاریف ضوابط تقسیمات کشوری مصوب ۱۳۶۲و محدوده شهرک ها بر مبنای مصوبه مراجع قانونی انجام می شود. محدوده روستاها در طرح های هادی یا#بهسازی  روستا به محدوده ای گفته می شود که به#تصویب مراجع قانونی رسیده باشد و در روستاهای طرح های هادی یا به سازی محدوده مسکونی موجود در روستا ملاک است.مطابق قانون#تغییر#كاربری#اراضی  مزبور#تغییر#كاربری#اراضی #كشاورزی و باغ ها به جز در موارد ضروری ممنوع است و در موارد ضروری #تغییر#كاربری#اراضی#زراعی و باغ ها بر عهده کمیسیونی است که در آن نمایندگان وزارت خانه های#كشاورزی، مسکن و شهرسازی،#جهاد سازندگی و سازمان حفاظت#محیط #زیستو استانداری حضور دارند که در هر استان زیر نظر وزارت#جهاد#كشاورزی تشکیل می شود، تصمیمات این کمیسیون با اکثریت آرای اعضا دارای اعتبار خواهد بود و طی ۲ ماه از تاریخ درخواست متقاضی این کمیسیون موظف به تشکیل جلسه و اتخاذ تصمیم است.

اما درباره این که چه مرجعی تشخیص می دهد که#اراضی  مورد ادعا#زراعی  و باغ است و در خارج از محدوده قانونی شهر یا شهرک ها قرار گرفته است باید گفت#تغییر#كاربری این#اراضی  در روستاها طبق ضوابطی است که وزارت#جهاد#كشاورزی تعیین می کند. در مواردی که به این#اراضی#مجوز#تغییر#كاربری  داده می شود ۸۰ درصد قیمت روز#اراضی  و باغ ها با احتساب ارزش زمین پس از# تغییر#كاربری  بابت عوارض از مالکان گرفته می شود.البته#تغییر#كاربری زمین#زراعی  و باغ ها برای سکونت شخصی مالکان کم درآمد در مساحت کوچک برابر ضوابط و تعاریفی که وزارت#جهاد#كشاورزی معین می کند، مشمول این عوارض نمی شود، هم چنین نیازهای بخش#كشاورزی و دامی برای# تغییر#كاربری  این#اراضی  نیز از شمول پرداخت این عوارض خارج است.

#تغییر بدون#مجوز#كاربری#اراضی #زراعی  وباغ ها چه پیامدی دارد؟

مالک و متصرف این#اراضی  که به صورت غیرمجاز #تغییر#كاربری  دهند، علاوه بر پرداخت عوارض به پرداخت جزای نقدی تا ۳ برابر قیمت#اراضی  و باغ ها به قیمت روز زمین با#كاربری جدید محکوم می شوند و دادسراها یا دادگاه ها موظف اند پس از اعلام مراتب از سوی وزارت# جهاد#كشاورزی ضمن رسیدگی خارج از نوبت به طور بدوی دستور توقیف عملیات ساخت و ساز و یا هر نوع#تغییر#كاربری  را #صادر کنند. البته فرقی نمی کند که مرتکب این عمل شخص حقیقی باشد یا شخص حقوقی و اگر کارکنان دولت، شهرداری ها و نهادها در اجرای این قانون مرتکب تخلف شوند به پرداخت جزای نقدی تا ۳ برابر قیمت#اراضی  و باغ ها به بهای روز زمین با#كاربری جدید محکوم خواهند شد و چنان چه این تخلف را تکرار کنند علاوه بر جریمه یاد شده از خدمت در ادارات دولتی و#شهرداری ها به طور دائم محروم می شوند. سردفتران اسناد رسمی نیز در صورت تخلف به ۶ ماه تا ۲ سال تعلیق از خدمت محکوم خواهند شد.

شیوه رسیدگی به درخواست #تغییر#كاربری

#تغییر#كاربری#اراضی  در روستاها طبق ضوابطی است که وزارت#جهاد#كشاورزی تعیین می کند و در سایر موارد (#تغییر#كاربری  #اراضی  زارعی و باغ ها در خارج از محدوده شهرها و شهرک ها) متقاضی#تغییر#كاربری  یا جانشین او مانند ورثه یا وکیل او باید درخواست کتبی به انضمام مدارک و اسناد مربوط را به دبیرخانه کمیسیونی که در سازمان#جهاد# كشاورزی هر استان مستقر است، ارائه کند.این کمیسیون درخواست های یاد شده را در صورت لزوم پس از#اخذ نظر دستگاه های اجرایی مربوطه مانند شهرداری مورد بررسی قرار می دهد و حداکثر طی دو ماه از تاریخ ثبت در دبیرخانه، با رای اکثریت اعضا درباره درخواست تصمیم می گیرد و مراتب بلافاصله به متقاضی اعلام می شود.چنان چه کمیسیون با درخواست متقاضی موافقت کند مراتب با نقشه و مشخصات کامل ملک به منظور تعیین قیمت روز زمین یا باغ برای#كاربری جدید به سازمان امور اقتصادی و دارایی استان اعلام می شود و پس از#صدور گواهی مبنی بر واریز ۸۰ درصد ارزش روز زمین یا باغ،#مجوز# تغییر#كاربری# صادر خواهد شد.

در صورت#تغییر#كاربری  بدون#مجوز و محکومیت متخلف مطابق حکم دادگاه، تاسیسات ساخته شده قلع و قمع می شود.

با معرفی متخلف به مراجع قضایی و با احراز تخلف و اقدامات مغایر قانون ابتدا دستور موقت مبنی بر توقف عملیات و اقدامات خلاف قانون#صادر می شود و سپس برابر مقررات به اتهام رسیدگی و حکم#صادر می شود. در صورت محکومیت متخلف به پرداخت جریمه نقدی، مرجع قانونی مربوط موظف است برابر حکم دادگاه پس از وصول جریمه،#مجوز بنا و تاسیسات را#صادر کند.

یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی توسعه#كشاورزی در مناطق روستایی عدم استفاده بهینه از عوامل #تولید بویژه زمین و آب است که با مسئله خردبودن و پراکندگی#اراضی  متعلق به هر یک از#بهره برداران در ارتباط می‌باشد. برای حل این چالش در کشورهای مختلف از سیاست‌های#یكپارچه سازی#اراضی  به عنوان یک راه‌حل منطقی و قابل اجرا استفاده شده است. هدف از این پژوهش ارزیابی نقش یکپارچه­سازی توافقی #اراضی#كشاورزی در بهبود کارآیی عوامل#تولید در#بهره برداری‌های آبی در دهستان خرارود- شهرستان خدابنده است. نوع تحقیق کابردی و روش مورد استفاده توصیفی- تحلیلی می­باشد و برای گردآوری داده­ها از روش­های کتابخانه­ای و میدانی (پرسشنامه، مشاهده و مصاحبه) استفاده شده است. به این منظور، از تعداد 50 طرح که در دو دهه اخیر که با همکاری 285#بهره بردار#كشاورزی اجرا شده است، با استفاده از روش نمونه‌گیری کوکران تعداد 104 نفر از #بهره برداران به عنوان نمونه انتخاب شده‌اند. برای تجزیه و تحلیل اطلاعات از روش‌های آماری آزمون کای‌دوپیرسن، جدول توافقی، آزمون ناپارامتری ویلکاکسون، آزمون فریدمن و تحلیل واریانس استفاده شده است.نتایج مطالعه نشان می‌دهد که تفاوت معناداری در دوره قبل و بعد از اجرای طرح در تعداد قطعات#اراضی  هر#بهره بردار بوجود آمده و این امر توانسته است#تغییرات مهمی در بهبود کارآیی عوامل#تولید ایجاد کند. از طرفی دیگر، از دیدگاه#كشاورزان نمونه بیشترین و کمترین تاثیر مستقیم در بهره‌وری عوامل #تولید به ترتیب با مولفه‌های مربوط به درامد و اشتغال#كشاورزان و هزینه‌های فعالیت‌های#كشاورزی با مقدار 498/0 و 024/0 ارتباط دارند.

تاریخچه و سیر تحول قوانین#محیط #زیستدر ایران از سال ۱۳۰۷ در باب شکار شروع و طی سالهای ۱۳۲۸ تا ۱۳۴۶ که اوج#تصویب قوانین در بخش#صنعت و#معدن می باشد، ادامه یافت و تا کنون،قوانین در ضرورت حفاظت و#بهسازی#محیط #زیستمخصوصا در استقرار و رفع آلاینده های#صنعتی متمرکز تر و سختگیرانه تر از سالهای قبل تدوین واجرا می گردد
مجازاتها ی قانونی در خصوص واحد های#صنعتی _#تولیدی مصوب ۳/۲/۱۳۷۴
ماده ۲۹ -صاحبان و مسئولین#كارخانجات و کارگاهها و#شهركها و مجتمع های#صنعتی آلوده کننده برای بار اول به جزای نقدی و در صورت تکرار به حبس تعزیری از دو ماه تا شش ماه همراه با جزای نقدی محکوم می شوند.
تبصره ۱-صاحبان و مسئولان اینگونه#كارخانجات و کار گاهها علاوه بر محکومیت مکلف به پرداخت ضرر و زیان به #محیط #زیستو اشخاص حقیقی و حقوقی به حکم دادگاه می باشند.
ماده ۳۰ -کسانی که از انجام بازرسی کارشناسان حفاظت#محیط #زیستممانعت به عمل آورده و یا اسناد و مدارک و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار ایشان نگذارند به جزای نقدی و در صورت تکرار به حبس تعزیزی از یک ماه تا سه ماه وجزای نفدی محکوم خواهند شد.
گزیده ای از قانون#بهسازی در خصوص واحدهای#صنعتی _#تولیدی مصوب۳ /۲/۱۳۷۴
ماده ۱۲-احداث#كارخانجات ، واحدهای#تولیدی_ کارگاهی و توسعه و#تغییر محل و یا خط#تولید مستلزم کسب اجازه و رعایت ضوابط و معیارهای سازمان حفاظت#محیط #زیستمی باشد.
ماده ۱۳ – وزارت های#صنایع و#جهاد#كشاورزی هنگام#صدور جواز تاسیس و #پروانه#صنعتی مکلفند محل استقرار واحدهای#صنعتی و یا #تولیدی را طبق نظر و تایید سازمان حفاظت #محیط #زیستتعیین و#صادرنمایند.

کلوب دات کام
نظرات() 


What causes pain in the Achilles tendon?
شنبه 18 شهریور 1396 09:54
I do not know whether it's just me or if everybody else experiencing issues with your site.
It seems like some of the text on your posts are running
off the screen. Can someone else please comment and
let me know if this is happening to them as well? This might be a issue with my browser because I've had this happen previously.
Kudos
Foot Problems
سه شنبه 17 مرداد 1396 06:02
Hey! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers?

My last blog (wordpress) was hacked and I ended
up losing months of hard work due to no data backup.
Do you have any methods to prevent hackers?
BHW
چهارشنبه 30 فروردین 1396 13:41
I'll immediately take hold of your rss feed as I can not in finding your email subscription link or newsletter service.
Do you've any? Kindly let me know so that I could subscribe.
Thanks.
نماینده رسمی الكسا در ایران
سه شنبه 11 شهریور 1393 19:03
www.iAlexa.ir
یك تیر و 2 نشان !!!

1- كسب درآمد
لذت یك درآمد شیرین اینترنتی !!!
كسب درآمد تا 1 میلیون تومان درماه
پرداخت منظم و تضمین شده

2-افزایش بازدید

افزایش بازدید سایت و وبلاگ شما
افزایش رنك الكسا سایت و وبلاگ شما
افزایش رنك گوگل سایت و وبلاگ شما
قانونی شرعی حلال
مورد تایید الكسا
مورد تایید گوگل وبمستر

عضویت 100% رایگان و آسان سریع در 5 ثانیه !

هدیه ویژه : 20000 هزار بازدید واقعی با آی پی های مختلف از سایت و یا وبلاگ شما فقط 5 هزار تومان به همراه خرید آنلاین !!

بازدید بیشتر اعتبار بیشتر موفقیت بیشتر شما

www.iAlexa.ir
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر