تبلیغات
ExactSeek: Relevant Web Search
مشاوره تغییرکاربری زمین،اراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی تولیدی - حامی صنعت:اخد مجوز محیط زیست کارخانه صنعتی،موافقت زیست محیطی صنایع،مجوز سازمان محیط زیست،و مدیریت پسماند صنعتی

مشاوره تغییر کاربری زمین واراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :سعید باقری
تاریخ:سه شنبه 21 مرداد 1393-17:07

حامی صنعت:اخد مجوز محیط زیست کارخانه صنعتی،موافقت زیست محیطی صنایع،مجوز سازمان محیط زیست،و مدیریت پسماند صنعتی


فرایند کار حفاظت از#محیط زیست چین

http://persian.cri.cn/chinaabc/images/c.gif


حامی صنعت:اخد مجوز محیط زیست کارخانه صنعتی،موافقت زیست محیطی صنایع،مجوز سازمان محیط زیست،و مدیریت پسماند صنعتی      

 فرایند کار حفاظت از #محیط زیست در کشور چین

 پس از تلاش های پیشکر بیش از 30 ساله ، چین در زمینه حفاظت از#محیط زیست موفقیت های عظیم و مورد قبول حاصل کرده است . به دنبال تعدیل ساختار اقتصادی و افزایش تدابیر موثر کار حفاظت از #محیط زیست چین بروشنی بهبود یافته است . از لحاظ کلی گرایش تشدید وخامت آلودگی #محیط زیست اساسا کنترل شده و کیفیت #محیط زیست برخی ازشهرها و نواحی تا اندازه ای بهبود یافته است برای اجرای راهبرد توسعه پایدار چین مساعد است .

 دولت چین به حفاظت از #محیط زیست اهمیت می دهد

 از سال 1997 به این طرف دولت چین هر سال در دوره برگزاری دو اجلاس ( مجلس ملی نمایندگان و کنفرانس مشورت سیاسی ) به گزارش کار حفاظت از #محیط زیست استماع کرده ودرخصوص کارهای مربوط برنامه ریزی می کند . رهبران چین معتقدند که حفاظت از #محیط زیست امری بزرگ و مربوط به اقتدار کشور ، رفاه مردم و آرامش جهان می باشد . ماهیت حفاظت از #محیط زیست حفظ نیروی مولد است . باید سیستم جامع تصمیم گیری #محیط زیست و توسعه را برقرار ساخته و تکمیل بخشید . مقامات مناطق مختلف باید مسئولیت حفاظت از #محیط زیست را بر عهده گیرند . باید نظارت واحد بر #محیط زیست را تقویت بخشیده و سرمایه گذاری را در این زمینه افزایش داد و مردم را به مشارکت در این امر تشویق کرد. باید بر اهمیت یکسان به مهار آلودگی و زیست محیطی پایبند بود و کار مهار آلودگی در شهرها ، حوضه ها رودخانه و دریا ها را بطور مطلوب انجام داد . در جریان اصلاحات ارگان های دولتی، بخش حفاظت از #محیط زیست دایما در حال تقویت است . سال1988 اداره ملی حفاظت از #محیط زیست که ازیک بخش وابسته به وزارت وقت سازندگی شهرها و روستاها به اداره تابع شورای دولتی مبدل شد . سال 1993 این اداره به ارگان در سطح معاونت وزارت و سال 1998 به اداره سطح وزارتی تبدیل شد و نام آن نیز به اداره کل حفاظت از #محیط زیست چین تغییر کرد .

آلودگی #محیط زیست تحت کنترل است

در سال های اخیر ، چین بیش از 84هزار موسسه کوچک آلوده کننده شدید تعطیل کرده است . 90درص از میان 238هزار موسسه صنعتی آلوده کننده در تخلیه آلوده کننده ها به استاندارد رسید و پروژه مهار آلودگی نواحی عمده چین نیز به نتایج مرحله ای نایل آمده است . آلودگی رود " هوای خه " بطور مطلوب و درجه آلودگی رودهای " های خه " و" لیائو خه " تا اندازه ای کاهش یافته است . گرایش وخامت کلی آب دریاچه " تای هو" بطور اولیه مهار شده ، درجه تغذیه افراطی آب های دریاچه " دیان چی " تا اندازه ای کاهش یافته و این مساله در دریاچه" چائو هو " اساسا تحت کنترل گرفته است . شهر بیجینگ در مهار آلودگی هوا به دست آورد های چشمگیری نایل آمده است . کار پیشگیری و مهار آلودگی دریای " بو " چین بطور همه جانبه شروع شد

 برنامـه‌ های مهم شرکت در زمینه‌ جلوگیری از آلودگی #محیط زیست و کاهش پیامد‌های زیست محیطی ناشی از فرآیند پالایش می‌باشند.          

·         اجراء، نگهداری و بهبود یک سیستم مدیریت زیست محیطی.

·         حصول اطمینان از انطبا ق با خط مشی زیست محیطی پالایشگاه.

·         گزارش دهی در مورد عملکرد سیستم مدیریت زیست محیطی به منظور بازنگری و به عنوان پایه‌ای برای بهبود سیستم مدیریت زیست محیطی.

·         مشخص نمودن نیازهای آموزشی و الزام آموزش کارکنانی که کار آن‌ها ممکن است پیامد  بارزی بر #محیط زیست داشته باشد.

·         کنترلهای عملیاتی مربوطه و مطابقت آن با اهداف کلان و اهداف خرد زیست محیطی سازمان.

·         کالیبره نمودن تجهیزات پایش وحفظ این سوابق بر طبق روشهای اجرایی.

·         ارزیابی ادواری با توجه به رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی.

اجرا نمودن برنامه‌هایی برای ممیزی‌های ادواری سیستم مدیریت زیست محیطی..

کار ایجاد حفاظت از #محیط زیست تقویت یافته است

چین رهنمود اهمیت برابر به مهار آلودگی و حفاظت از #محیط زیست را اجرا و آهنگ حفاظت و سازندگی #محیط زیست را تسریع کرده است . در سراسر چین 1227ناحیه حفاظت طبیعی به مساحت بیش از 98میلیون هکتار که 9ممیز 8 درصد حاک زمینی این کشور را تشکیل می دهد ، ایجاد شده است . دولت چین پروژه های آزمایشی در 4 استان و بیش از400ناحیه نمونه کشوری را تصویب کرده است . چین برای جنگلکاری دامنه های کوهستانی به مساحت بیش از 5 میلیون و 166 هزار هکتار مناطق جنگلی کنونی را قرق و در 13استان ، منطقه خودمختارو شهر تابع مرکز بریدن جنگل طبیعی را بطور همه جانبه قدغن کرده است . نسبت پوشش جنگلی چین به 5/16 درصد رسیده است .

نتایج حاصله چین در قانونگذاری در مورد حفاظت از #محیط زیست

 اکنون چین مقررات قانونی حفاظت از #محیط زیست از جمله قانون مهار آلودگی هوا، قانون مهار آلودگی آب ، قانون حفاظت از #محیط زیست دریایی را تجدید نظر کرده ، قانون مهار آلودگی صدا ، قواعد مشروح قانونی مهار آلودگی آب و مقررات حفاظت از #محیط زیست پروژه های در حال ساخت را تدوین کرده است . تا بحال چین جمعا 6 طرح قانونی حفاظت از #محیط زیست ، 10 طرح قانونی مربوط به منابع ،بیش از 30 طرح مقررات قانونی حفاظت از #محیط زیست را ضادر و 430نوع معیار کشوری برای حفاظت از #محیط زیست تدوین کرده است . به علاوه 1020طرح مقررات قانونی محلی مربوط به حفاظت از #محیط زیست در حال اجرا ست .

افزایش سرمایه گذاری در زمینه حفاظت از #محیط زیست

 از سال 1996تا پایان سال 2000 مبلغ کل سرمایه گذاری چین در زمینه حفاظت از #محیط زیست به 360میلیارد یوان رسید که در مقایسه سال های 1990 تا 1995 230میلیارد یوان بیشتر شده و به صفر ممیز 93درصد ارزش تولید ناخالص داخلی " جی دی پی " رسید ه است . خاصه در چند سال اخیر ، 46میلیارد یوان از مبالغ اوراق قرضه درازمدت منتشره وزارت دارایی چین به مهار آلودگی و سازندگی زیست محیطی اختصاص داده شده که برای بهبود کیفیت #محیط زیست ، مساعدت به افزایش تقاضای داخلی و رشد اقتصادی نقش مثبتی ایفا کرده است .

 آگاهی مردمی در زمینه حفاظت از #محیط زیست ارتقا یافته است

 شور و شوق جامعه درعطف توجه ، حمایت و مشارکت در حفاظت از #محیط زیست بیشتر شده است . سال 1998تا 1999مرکز تحقیقاتی اوضاع کشوری دانشگاه بیجینگ با کسب ماموریت از اداره کل #محیط زیست و وزارت آموزش وپرورش از حدود 10 هزار خانوار 139 شهرستان و 31استان ، منطقه خودمختارو شهر تابع مرکز نظرسنجی کرد . نتیجه بررسی نشان می دهد که مساله #محیط زیست به مساله مورد توجه عمده اجتماعی مبدل شده است . آموزش حفاظت از #محیط زیست جزو آموزش 9 ساله اجباری کشور قلمداد شده است . عملیاتی مانن ساخت مدارس سبز و نواحی مسکونی سبز تاثیرات روزافزونی بر جای گذارده و می گذارد . دولت مردم را به مشارکت در حفاظت از #محیط زیست تشویق می کند، به این منظور شماره تلفنی 12369 به عنوان تلفن ویژه برای گزارش #محیط زیست اعلان شد و انتشار اطلاعات در باره #محیط زیست نیز تقویت یافته است . گزارشگری و پیشگویی روزانه هوای 47 شهر عمده ، گزارشگری هفته ای کیفیت آب رودخانه ها و حمام های دریایی عمده انجام شده و در حول و حوش 5 ژوئن هرسال یعنی روز جهانی #محیط زیست اطلاعیه ای درباره اوضاع کیفیت #محیط زیست سراسری در شش ماه اول منتشر می شود .

 

حفاظت از #محیط زیست یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت نفت سپاهان است که در خط مشی شرکت صراحتاً به آن اشاره شده است. شرکت نفت سپاهان می‌کوشد تا در کنار تأمین رضایت مشتری از آلودگی #محیط زیست جلوگــیری کند و در این راسـتا حفاظت از #محیط زیست را سرلوحه اهداف و فعالیتهای کاری خود قرار داده است.           

·         تلاش در جهت تولید روغنهای موتور با سطح کیفیت بالا‌تر و چند درجه‌ای (۴ فصل) که مدت زمان کارکرد بیشتری داشته باشند به معنای صرفه جوئی در مصرف مواد اولیه و کاهش میزان ورود روغن سوخته به #محیط زیست می‌باشد.

·         رعایت ملاحظات زیست محیطی در هنگام تعیین فرمولاسیون محصولات جدید و نظارت بر ساخت و تولید از نظر کنترل کیفیت آن‌ها، از جمله فعالیتهای شرکت نفت سـپاهان در جهت بهبود کیفیت و تولید محصولات سازگار با #محیط زیست می‌باشد.

·         ارائه‌آموزشهای فنی و تخصصی به مصرف کنندگان و تلاش برای ارتقاء فرهنگ مصرف و انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو‌ها، از طریق دوره‌های آموزشی و انتشارات متنوع، خود دلیلی بر تلاش شرکت نفت سپاهان در جهت توسعه فرهنگ حفاظت از #محیط زیست می‌باشد.

·         جهت بالابردن فرهنــگ مصرف کنــنده در خصوص رعایت مسـائل حفاظت #محیط زیست بر روی بسته بندی (قوطی روغن) عبارتهائی مرتبط با مسائل #محیط زیست نوشته می‌شود.

·         برگزاری انواع دوره‌های آموزشی، استانداردهای  زیست محیطی جهت ارتقاء فرهنگ و دانش پرسنل این شرکت از جمله دیگر فعالیتهای این شرکت در راستای حفظ #محیط زیست می‌باشد.

·         توسعه‌ فضاهای سبز در محوطه پالایشگاه خود نیز تلاش دیگری برای حفظ طبیعت است.

·         برنامه ریزی و انجام انواع پروژه‌های فنی در جهت به کار گیری از تکنولوژی مدرن روز به منظور کاهش اثرات زیست محیطی

·         مصرف منابع و در نتیجه کاهش میزان تولید انواع آلاینده‌ها، در سطح پالایشگاه از جمله:  

1.     اصلاح و کامل کردن سیستم‌های نمونه گیری دربخشهای عملیاتی فورفورال و موم گیری. (جلوگیری از اتلاف منابع و آلودگی #محیط زیست)

2.     بتن ریزی زمین در اطراف مخازن تخم مرغی مواد افزودنی. (جلوگیری از آلودگی خاک)

3.     خرید دستگاه آنالایزر گاز خروجی کوره و نصب متعلقات آن در بخشهای عملیاتی. (جلوگیری از اتلاف منابع و آلودگی #محیط زیست)

4.     ساخت جایگاه تعویض روغن و ته کشی کامیون‌ها در محدوده‌پارکینگ شمال غربی پالایشگاه. (جلوگیری از آلودگی خاک)

5.     تغییر سیستم اندازه گیری ارتفاع سیال در مخازن ذخیره. (جلوگیری از اتلاف منابع و آلودگی #محیط زیست)

6.     نصب ظروف مختلف جمع آوری مواد وضایعات  فرآیندی در واحد‌های عملیاتی و در سطح پالایشگاه. (جلوگیری از آلودگی #محیط زیست)

برنامـه‌ های مهم شرکت در زمینه‌ جلوگیری از آلودگی #محیط زیست و کاهش پیامد‌های زیست محیطی ناشی از فرآیند پالایش می‌باشند.          

·         اجراء، نگهداری و بهبود یک سیستم مدیریت زیست محیطی.

·         حصول اطمینان از انطبا ق با خط مشی زیست محیطی پالایشگاه.

·         گزارش دهی در مورد عملکرد سیستم مدیریت زیست محیطی به منظور بازنگری و به عنوان پایه‌ای برای بهبود سیستم مدیریت زیست محیطی.

·         مشخص نمودن نیازهای آموزشی و الزام آموزش کارکنانی که کار آن‌ها ممکن است پیامد  بارزی بر #محیط زیست داشته باشد.

·         کنترلهای عملیاتی مربوطه و مطابقت آن با اهداف کلان و اهداف خرد زیست محیطی سازمان.

·         کالیبره نمودن تجهیزات پایش وحفظ این سوابق بر طبق روشهای اجرایی.

·         ارزیابی ادواری با توجه به رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی.

·         اجرا نمودن برنامه‌هایی برای ممیزی‌های ادواری سیستم مدیریت زیست محیطی.

·         جلوگیری و ممانعت ازبازیافت غیر بهداشتی مواد زاید.

·         تفکیک ضایعات فرآیندی و غیر فرآیندی.

·       
کلوب دات کام
نظرات() 


buy cialis
جمعه 16 آذر 1397 14:53

This is nicely said! !
tadalafil 10 mg price cialis best dose size of cialis cialis super acti side effects for cialis link for you cialis price preis cialis 20mg schweiz generic cialis review uk generic cialis pro generic cialis
buy cialis without a doctor's prescription
پنجشنبه 15 آذر 1397 19:48

Terrific facts. Regards!
only here cialis pills where cheapest cialis usa cialis online cialis tadalafil online how do cialis pills work deutschland cialis online pastillas cialis y alcoho bulk cialis generic cialis pill online cialis generico lilly
Buy cialis
پنجشنبه 15 آذر 1397 00:14

Seriously lots of terrific facts.
cialis baratos compran uk cialis efficacit cheap cialis walgreens price for cialis generic cialis pill online cialis australia org cialis tablets we choice free trial of cialis cialis canadian drugs cialis daily reviews
buy cialis with no prescription
چهارشنبه 14 آذر 1397 08:23

Many thanks, An abundance of content.

price cialis wal mart pharmacy legalidad de comprar cialis cialis price in bangalore cialis professional yohimbe generic low dose cialis we use it cialis online store cialis with 2 days delivery cialis 30 day sample tadalafil tablets safe dosage for cialis
buy cialis delhi
سه شنبه 13 آذر 1397 20:50

Thank you. Valuable information.
only now cialis 20 mg cialis dose 30mg where cheapest cialis cheap cialis cialis efficacit prix de cialis when will generic cialis be available click here take cialis order generic cialis online tadalafil 5mg
Cialis prices
سه شنبه 13 آذر 1397 09:58

With thanks! I value this!
generic for cialis cialis for sale tadalafil 10 mg cialis purchasing comprar cialis 10 espa241a cialis online generic cialis 20mg uk online prescriptions cialis buy generic cialis cialis australian price
Online cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 22:09

Really quite a lot of useful data!
acheter du cialis a geneve cialis canada cialis pills boards the best choice cialis woman buy cialis cialis australian price cialis usa cost cialis daily dose generic acheter cialis meilleur pri weblink price cialis
buy cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 09:29

Well voiced certainly! !
cialis name brand cheap cialis 20mg prix en pharmacie cialis 5 mg para diabeticos when can i take another cialis cialis dosage amounts cialis mit grapefruitsaft cialis 30 day trial coupon cialis soft tabs for sale cialis lilly tadalafi achat cialis en suisse
Buy cialis online
یکشنبه 11 آذر 1397 21:38

Many thanks! Ample material.

when will generic cialis be available get cheap cialis only best offers 100mg cialis cialis 5 mg buy can i take cialis and ecstasy click here take cialis cialis without a doctor's prescription trusted tabled cialis softabs cialis kaufen cialis prices
Cialis online
یکشنبه 11 آذر 1397 08:50

You actually suggested this effectively!
cialis australian price buy cheap cialis in uk cialis 5mg cialis alternative buy cheap cialis in uk comprar cialis navarr enter site natural cialis cialis manufacturer coupon cialis generico en mexico when can i take another cialis
buy cialis online without a prescription
شنبه 10 آذر 1397 21:49

Good info. Thank you!
cialis 20 mg cost tesco price cialis where cheapest cialis cialis italia gratis cialis daily new zealand cialis prezzo in linea basso we recommend cialis info buy generic cialis cialis therapie american pharmacy cialis
buy tadalafil no prescription
شنبه 10 آذر 1397 08:36

Regards! An abundance of data.

cialis e hiv no prescription cialis cheap overnight cialis tadalafil online cialis brand cialis nl buy cialis sample pack cialis 30 day sample cialis prezzo di mercato where cheapest cialis cialis online deutschland
buy cialis
جمعه 9 آذر 1397 21:19

Kudos! A lot of material.

how much does a cialis cost best generic drugs cialis cialis preise schweiz buying brand cialis online cialis daily new zealand prezzo cialis a buon mercato click now buy cialis brand american pharmacy cialis miglior cialis generico order cialis from india
cialis
جمعه 9 آذر 1397 09:23

Point effectively applied!.
cialis price thailand viagra or cialis purchasing cialis on the internet acheter cialis meilleur pri cialis professional yohimbe female cialis no prescription cialis online napol we use it cialis online store sublingual cialis online achat cialis en europe
Online cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 22:22

You've made the point.
we choice cialis pfizer india american pharmacy cialis miglior cialis generico cialis tablets australia click here cialis daily uk cialis pills in singapore pastillas cialis y alcoho cialis uk sublingual cialis online only here cialis pills
buy cheap cialis in canada
پنجشنبه 8 آذر 1397 10:49

Awesome facts. Many thanks.
usa cialis online cialis patentablauf in deutschland only best offers 100mg cialis canada discount drugs cialis does cialis cause gout we recommend cheapest cialis cialis pills in singapore cialis 20 mg wow cialis tadalafil 100mg cialis daily dose generic
Cialis canada
چهارشنبه 7 آذر 1397 22:09

Cheers! Helpful information.
tadalafil 5mg comprar cialis navarr where cheapest cialis safe dosage for cialis cialis generico postepay cialis pills boards cialis for bph where to buy cialis in ontario cialis et insomni cialis kamagra levitra
Cialis prices
چهارشنبه 7 آذر 1397 10:15

You've made the point!
buy cialis uk no prescription click now buy cialis brand cialis 5 mg scheda tecnica we like it safe cheap cialis cialis kaufen bankberweisung generic cialis pill online acheter cialis kamagra usa cialis online generic cialis at walmart dose size of cialis
Generic cialis
دوشنبه 9 مهر 1397 15:00

Helpful write ups. Regards!
chinese cialis 50 mg bulk cialis cialis kamagra levitra cialis 20 mg best price buy cialis sample pack i recommend cialis generico cialis generika cialis generico in farmacia estudios de cialis genricos generic cialis at the pharmacy
canadian online pharmacies
یکشنبه 1 مهر 1397 13:00

Whoa a good deal of fantastic data.
canada online pharmacy canadian drugstore viagra canadiense canadian viagra canadian online pharmacies reviews canadian cialis canadian pharmacies that are legit most reliable canadian pharmacies canadian drug northwest pharmacies in canada
http://cialisky.com/
دوشنبه 12 شهریور 1397 14:49

Thank you! Loads of postings.

prescription doctor cialis cialis kamagra levitra cialis pills cialis therapie tarif cialis france buy cialis online nz cialis patentablauf in deutschland rezeptfrei cialis apotheke we use it 50 mg cialis dose brand cialis generic
cialisbuys.com
یکشنبه 11 شهریور 1397 22:01

Fantastic write ups. Appreciate it.
can i take cialis and ecstasy acquisto online cialis il cialis quanto costa cialis patentablauf in deutschland side effects for cialis acheter cialis meilleur pri wow cialis tadalafil 100mg only now cialis 20 mg cialis daily new zealand only best offers 100mg cialis
viagra rx online
سه شنبه 23 مرداد 1397 09:20

Effectively spoken certainly. !
sildenafil uk buy buy viagra online with paypal uk buy viagra viagra how to buy purchase of viagra buy generic viagra with paypal buy viagra usa online buy generic viagra viagra to buy online uk buy viagra overnight shipping
Cialis 20 mg
سه شنبه 23 مرداد 1397 00:55

You definitely made your point.
generic cialis with dapoxetine buy cialis uk no prescription how to buy cialis online usa best generic drugs cialis cialis generic cialis 20 mg cost generic cialis with dapoxetine achat cialis en itali cipla cialis online cialis tadalafil online
Buy cialis online
دوشنبه 7 خرداد 1397 15:00

Cheers. I appreciate it!
side effects of cialis cialis dosage recommendations buying cialis in colombia cialis generic availability cialis sale online only best offers cialis use cialis cipla best buy canadian drugs generic cialis cialis coupons printable cheap cialis
Cialis prices
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 19:21

You said it adequately..
cialis dosage recommendations cialis ahumada viagra vs cialis rezeptfrei cialis apotheke look here cialis order on line prices on cialis 10 mg sublingual cialis online viagra vs cialis vs levitra cialis generika in deutschland kaufen the best site cialis tablets
Viagra cost
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 02:19

Whoa all kinds of good info.
where to buy viagra in store order sildenafil how to get viagra cheap cheap generic viagra online buy viagra pill safest place to buy viagra viagra with prescription online viagra uk online buy viagra online with a prescription get viagra online
Online cialis
یکشنبه 19 فروردین 1397 02:02

Incredible quite a lot of great info.
best generic drugs cialis bulk cialis cialis generico online cialis for bph buy cialis online nz rx cialis para comprar cialis online 200 cialis coupon acquisto online cialis cialis pills boards
Generic cialis
جمعه 3 فروردین 1397 05:15

You made your point.
interactions for cialis ou trouver cialis sur le net cheap cialis order cialis from india cialis arginine interactio cialis billig side effects of cialis cialis name brand cheap when can i take another cialis when can i take another cialis
foot pain
دوشنبه 13 شهریور 1396 18:06
I've been surfing online more than three hours today, yet I never found
any interesting article like yours. It's pretty worth enough for me.
Personally, if all site owners and bloggers made good content as you
did, the web will be a lot more useful than ever before.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30