تبلیغات
ExactSeek: Relevant Web Search
مشاوره تغییرکاربری زمین،اراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی تولیدی - حامی صنعت:اخد مجوز محیط زیست کارخانه صنعتی،موافقت زیست محیطی صنایع،مجوز سازمان محیط زیست،و مدیریت پسماند صنعتی

مشاوره تغییر کاربری زمین واراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :سعید باقری
تاریخ:سه شنبه 21 مرداد 1393-18:07

حامی صنعت:اخد مجوز محیط زیست کارخانه صنعتی،موافقت زیست محیطی صنایع،مجوز سازمان محیط زیست،و مدیریت پسماند صنعتی


فرایند کار حفاظت از#محیط زیست چین

http://persian.cri.cn/chinaabc/images/c.gif


حامی صنعت:اخد مجوز محیط زیست کارخانه صنعتی،موافقت زیست محیطی صنایع،مجوز سازمان محیط زیست،و مدیریت پسماند صنعتی      

 فرایند کار حفاظت از #محیط زیست در کشور چین

 پس از تلاش های پیشکر بیش از 30 ساله ، چین در زمینه حفاظت از#محیط زیست موفقیت های عظیم و مورد قبول حاصل کرده است . به دنبال تعدیل ساختار اقتصادی و افزایش تدابیر موثر کار حفاظت از #محیط زیست چین بروشنی بهبود یافته است . از لحاظ کلی گرایش تشدید وخامت آلودگی #محیط زیست اساسا کنترل شده و کیفیت #محیط زیست برخی ازشهرها و نواحی تا اندازه ای بهبود یافته است برای اجرای راهبرد توسعه پایدار چین مساعد است .

 دولت چین به حفاظت از #محیط زیست اهمیت می دهد

 از سال 1997 به این طرف دولت چین هر سال در دوره برگزاری دو اجلاس ( مجلس ملی نمایندگان و کنفرانس مشورت سیاسی ) به گزارش کار حفاظت از #محیط زیست استماع کرده ودرخصوص کارهای مربوط برنامه ریزی می کند . رهبران چین معتقدند که حفاظت از #محیط زیست امری بزرگ و مربوط به اقتدار کشور ، رفاه مردم و آرامش جهان می باشد . ماهیت حفاظت از #محیط زیست حفظ نیروی مولد است . باید سیستم جامع تصمیم گیری #محیط زیست و توسعه را برقرار ساخته و تکمیل بخشید . مقامات مناطق مختلف باید مسئولیت حفاظت از #محیط زیست را بر عهده گیرند . باید نظارت واحد بر #محیط زیست را تقویت بخشیده و سرمایه گذاری را در این زمینه افزایش داد و مردم را به مشارکت در این امر تشویق کرد. باید بر اهمیت یکسان به مهار آلودگی و زیست محیطی پایبند بود و کار مهار آلودگی در شهرها ، حوضه ها رودخانه و دریا ها را بطور مطلوب انجام داد . در جریان اصلاحات ارگان های دولتی، بخش حفاظت از #محیط زیست دایما در حال تقویت است . سال1988 اداره ملی حفاظت از #محیط زیست که ازیک بخش وابسته به وزارت وقت سازندگی شهرها و روستاها به اداره تابع شورای دولتی مبدل شد . سال 1993 این اداره به ارگان در سطح معاونت وزارت و سال 1998 به اداره سطح وزارتی تبدیل شد و نام آن نیز به اداره کل حفاظت از #محیط زیست چین تغییر کرد .

آلودگی #محیط زیست تحت کنترل است

در سال های اخیر ، چین بیش از 84هزار موسسه کوچک آلوده کننده شدید تعطیل کرده است . 90درص از میان 238هزار موسسه صنعتی آلوده کننده در تخلیه آلوده کننده ها به استاندارد رسید و پروژه مهار آلودگی نواحی عمده چین نیز به نتایج مرحله ای نایل آمده است . آلودگی رود " هوای خه " بطور مطلوب و درجه آلودگی رودهای " های خه " و" لیائو خه " تا اندازه ای کاهش یافته است . گرایش وخامت کلی آب دریاچه " تای هو" بطور اولیه مهار شده ، درجه تغذیه افراطی آب های دریاچه " دیان چی " تا اندازه ای کاهش یافته و این مساله در دریاچه" چائو هو " اساسا تحت کنترل گرفته است . شهر بیجینگ در مهار آلودگی هوا به دست آورد های چشمگیری نایل آمده است . کار پیشگیری و مهار آلودگی دریای " بو " چین بطور همه جانبه شروع شد

 برنامـه‌ های مهم شرکت در زمینه‌ جلوگیری از آلودگی #محیط زیست و کاهش پیامد‌های زیست محیطی ناشی از فرآیند پالایش می‌باشند.          

·         اجراء، نگهداری و بهبود یک سیستم مدیریت زیست محیطی.

·         حصول اطمینان از انطبا ق با خط مشی زیست محیطی پالایشگاه.

·         گزارش دهی در مورد عملکرد سیستم مدیریت زیست محیطی به منظور بازنگری و به عنوان پایه‌ای برای بهبود سیستم مدیریت زیست محیطی.

·         مشخص نمودن نیازهای آموزشی و الزام آموزش کارکنانی که کار آن‌ها ممکن است پیامد  بارزی بر #محیط زیست داشته باشد.

·         کنترلهای عملیاتی مربوطه و مطابقت آن با اهداف کلان و اهداف خرد زیست محیطی سازمان.

·         کالیبره نمودن تجهیزات پایش وحفظ این سوابق بر طبق روشهای اجرایی.

·         ارزیابی ادواری با توجه به رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی.

اجرا نمودن برنامه‌هایی برای ممیزی‌های ادواری سیستم مدیریت زیست محیطی..

کار ایجاد حفاظت از #محیط زیست تقویت یافته است

چین رهنمود اهمیت برابر به مهار آلودگی و حفاظت از #محیط زیست را اجرا و آهنگ حفاظت و سازندگی #محیط زیست را تسریع کرده است . در سراسر چین 1227ناحیه حفاظت طبیعی به مساحت بیش از 98میلیون هکتار که 9ممیز 8 درصد حاک زمینی این کشور را تشکیل می دهد ، ایجاد شده است . دولت چین پروژه های آزمایشی در 4 استان و بیش از400ناحیه نمونه کشوری را تصویب کرده است . چین برای جنگلکاری دامنه های کوهستانی به مساحت بیش از 5 میلیون و 166 هزار هکتار مناطق جنگلی کنونی را قرق و در 13استان ، منطقه خودمختارو شهر تابع مرکز بریدن جنگل طبیعی را بطور همه جانبه قدغن کرده است . نسبت پوشش جنگلی چین به 5/16 درصد رسیده است .

نتایج حاصله چین در قانونگذاری در مورد حفاظت از #محیط زیست

 اکنون چین مقررات قانونی حفاظت از #محیط زیست از جمله قانون مهار آلودگی هوا، قانون مهار آلودگی آب ، قانون حفاظت از #محیط زیست دریایی را تجدید نظر کرده ، قانون مهار آلودگی صدا ، قواعد مشروح قانونی مهار آلودگی آب و مقررات حفاظت از #محیط زیست پروژه های در حال ساخت را تدوین کرده است . تا بحال چین جمعا 6 طرح قانونی حفاظت از #محیط زیست ، 10 طرح قانونی مربوط به منابع ،بیش از 30 طرح مقررات قانونی حفاظت از #محیط زیست را ضادر و 430نوع معیار کشوری برای حفاظت از #محیط زیست تدوین کرده است . به علاوه 1020طرح مقررات قانونی محلی مربوط به حفاظت از #محیط زیست در حال اجرا ست .

افزایش سرمایه گذاری در زمینه حفاظت از #محیط زیست

 از سال 1996تا پایان سال 2000 مبلغ کل سرمایه گذاری چین در زمینه حفاظت از #محیط زیست به 360میلیارد یوان رسید که در مقایسه سال های 1990 تا 1995 230میلیارد یوان بیشتر شده و به صفر ممیز 93درصد ارزش تولید ناخالص داخلی " جی دی پی " رسید ه است . خاصه در چند سال اخیر ، 46میلیارد یوان از مبالغ اوراق قرضه درازمدت منتشره وزارت دارایی چین به مهار آلودگی و سازندگی زیست محیطی اختصاص داده شده که برای بهبود کیفیت #محیط زیست ، مساعدت به افزایش تقاضای داخلی و رشد اقتصادی نقش مثبتی ایفا کرده است .

 آگاهی مردمی در زمینه حفاظت از #محیط زیست ارتقا یافته است

 شور و شوق جامعه درعطف توجه ، حمایت و مشارکت در حفاظت از #محیط زیست بیشتر شده است . سال 1998تا 1999مرکز تحقیقاتی اوضاع کشوری دانشگاه بیجینگ با کسب ماموریت از اداره کل #محیط زیست و وزارت آموزش وپرورش از حدود 10 هزار خانوار 139 شهرستان و 31استان ، منطقه خودمختارو شهر تابع مرکز نظرسنجی کرد . نتیجه بررسی نشان می دهد که مساله #محیط زیست به مساله مورد توجه عمده اجتماعی مبدل شده است . آموزش حفاظت از #محیط زیست جزو آموزش 9 ساله اجباری کشور قلمداد شده است . عملیاتی مانن ساخت مدارس سبز و نواحی مسکونی سبز تاثیرات روزافزونی بر جای گذارده و می گذارد . دولت مردم را به مشارکت در حفاظت از #محیط زیست تشویق می کند، به این منظور شماره تلفنی 12369 به عنوان تلفن ویژه برای گزارش #محیط زیست اعلان شد و انتشار اطلاعات در باره #محیط زیست نیز تقویت یافته است . گزارشگری و پیشگویی روزانه هوای 47 شهر عمده ، گزارشگری هفته ای کیفیت آب رودخانه ها و حمام های دریایی عمده انجام شده و در حول و حوش 5 ژوئن هرسال یعنی روز جهانی #محیط زیست اطلاعیه ای درباره اوضاع کیفیت #محیط زیست سراسری در شش ماه اول منتشر می شود .

 

حفاظت از #محیط زیست یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت نفت سپاهان است که در خط مشی شرکت صراحتاً به آن اشاره شده است. شرکت نفت سپاهان می‌کوشد تا در کنار تأمین رضایت مشتری از آلودگی #محیط زیست جلوگــیری کند و در این راسـتا حفاظت از #محیط زیست را سرلوحه اهداف و فعالیتهای کاری خود قرار داده است.           

·         تلاش در جهت تولید روغنهای موتور با سطح کیفیت بالا‌تر و چند درجه‌ای (۴ فصل) که مدت زمان کارکرد بیشتری داشته باشند به معنای صرفه جوئی در مصرف مواد اولیه و کاهش میزان ورود روغن سوخته به #محیط زیست می‌باشد.

·         رعایت ملاحظات زیست محیطی در هنگام تعیین فرمولاسیون محصولات جدید و نظارت بر ساخت و تولید از نظر کنترل کیفیت آن‌ها، از جمله فعالیتهای شرکت نفت سـپاهان در جهت بهبود کیفیت و تولید محصولات سازگار با #محیط زیست می‌باشد.

·         ارائه‌آموزشهای فنی و تخصصی به مصرف کنندگان و تلاش برای ارتقاء فرهنگ مصرف و انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو‌ها، از طریق دوره‌های آموزشی و انتشارات متنوع، خود دلیلی بر تلاش شرکت نفت سپاهان در جهت توسعه فرهنگ حفاظت از #محیط زیست می‌باشد.

·         جهت بالابردن فرهنــگ مصرف کنــنده در خصوص رعایت مسـائل حفاظت #محیط زیست بر روی بسته بندی (قوطی روغن) عبارتهائی مرتبط با مسائل #محیط زیست نوشته می‌شود.

·         برگزاری انواع دوره‌های آموزشی، استانداردهای  زیست محیطی جهت ارتقاء فرهنگ و دانش پرسنل این شرکت از جمله دیگر فعالیتهای این شرکت در راستای حفظ #محیط زیست می‌باشد.

·         توسعه‌ فضاهای سبز در محوطه پالایشگاه خود نیز تلاش دیگری برای حفظ طبیعت است.

·         برنامه ریزی و انجام انواع پروژه‌های فنی در جهت به کار گیری از تکنولوژی مدرن روز به منظور کاهش اثرات زیست محیطی

·         مصرف منابع و در نتیجه کاهش میزان تولید انواع آلاینده‌ها، در سطح پالایشگاه از جمله:  

1.     اصلاح و کامل کردن سیستم‌های نمونه گیری دربخشهای عملیاتی فورفورال و موم گیری. (جلوگیری از اتلاف منابع و آلودگی #محیط زیست)

2.     بتن ریزی زمین در اطراف مخازن تخم مرغی مواد افزودنی. (جلوگیری از آلودگی خاک)

3.     خرید دستگاه آنالایزر گاز خروجی کوره و نصب متعلقات آن در بخشهای عملیاتی. (جلوگیری از اتلاف منابع و آلودگی #محیط زیست)

4.     ساخت جایگاه تعویض روغن و ته کشی کامیون‌ها در محدوده‌پارکینگ شمال غربی پالایشگاه. (جلوگیری از آلودگی خاک)

5.     تغییر سیستم اندازه گیری ارتفاع سیال در مخازن ذخیره. (جلوگیری از اتلاف منابع و آلودگی #محیط زیست)

6.     نصب ظروف مختلف جمع آوری مواد وضایعات  فرآیندی در واحد‌های عملیاتی و در سطح پالایشگاه. (جلوگیری از آلودگی #محیط زیست)

برنامـه‌ های مهم شرکت در زمینه‌ جلوگیری از آلودگی #محیط زیست و کاهش پیامد‌های زیست محیطی ناشی از فرآیند پالایش می‌باشند.          

·         اجراء، نگهداری و بهبود یک سیستم مدیریت زیست محیطی.

·         حصول اطمینان از انطبا ق با خط مشی زیست محیطی پالایشگاه.

·         گزارش دهی در مورد عملکرد سیستم مدیریت زیست محیطی به منظور بازنگری و به عنوان پایه‌ای برای بهبود سیستم مدیریت زیست محیطی.

·         مشخص نمودن نیازهای آموزشی و الزام آموزش کارکنانی که کار آن‌ها ممکن است پیامد  بارزی بر #محیط زیست داشته باشد.

·         کنترلهای عملیاتی مربوطه و مطابقت آن با اهداف کلان و اهداف خرد زیست محیطی سازمان.

·         کالیبره نمودن تجهیزات پایش وحفظ این سوابق بر طبق روشهای اجرایی.

·         ارزیابی ادواری با توجه به رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی.

·         اجرا نمودن برنامه‌هایی برای ممیزی‌های ادواری سیستم مدیریت زیست محیطی.

·         جلوگیری و ممانعت ازبازیافت غیر بهداشتی مواد زاید.

·         تفکیک ضایعات فرآیندی و غیر فرآیندی.

·       
کلوب دات کام
نظرات() 


Buy cialis online
دوشنبه 7 خرداد 1397 15:00

Cheers. I appreciate it!
side effects of cialis cialis dosage recommendations buying cialis in colombia cialis generic availability cialis sale online only best offers cialis use cialis cipla best buy canadian drugs generic cialis cialis coupons printable cheap cialis
Cialis prices
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 19:21

You said it adequately..
cialis dosage recommendations cialis ahumada viagra vs cialis rezeptfrei cialis apotheke look here cialis order on line prices on cialis 10 mg sublingual cialis online viagra vs cialis vs levitra cialis generika in deutschland kaufen the best site cialis tablets
Viagra cost
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 02:19

Whoa all kinds of good info.
where to buy viagra in store order sildenafil how to get viagra cheap cheap generic viagra online buy viagra pill safest place to buy viagra viagra with prescription online viagra uk online buy viagra online with a prescription get viagra online
Online cialis
یکشنبه 19 فروردین 1397 02:02

Incredible quite a lot of great info.
best generic drugs cialis bulk cialis cialis generico online cialis for bph buy cialis online nz rx cialis para comprar cialis online 200 cialis coupon acquisto online cialis cialis pills boards
Generic cialis
جمعه 3 فروردین 1397 05:15

You made your point.
interactions for cialis ou trouver cialis sur le net cheap cialis order cialis from india cialis arginine interactio cialis billig side effects of cialis cialis name brand cheap when can i take another cialis when can i take another cialis
foot pain
دوشنبه 13 شهریور 1396 18:06
I've been surfing online more than three hours today, yet I never found
any interesting article like yours. It's pretty worth enough for me.
Personally, if all site owners and bloggers made good content as you
did, the web will be a lot more useful than ever before.
BHW
چهارشنبه 30 فروردین 1396 10:11
I enjoy what you guys are up too. This sort of clever work and
coverage! Keep up the wonderful works guys I've incorporated you guys to my blogroll.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر