تبلیغات
ExactSeek: Relevant Web Search
مشاوره تغییرکاربری زمین،اراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی تولیدی - تغییرکاربری زمین کشاورزی به صنعتی

مشاوره تغییر کاربری زمین واراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :سعید باقری
تاریخ:چهارشنبه 8 مرداد 1393-12:31

تغییرکاربری زمین کشاورزی به صنعتی

حامی صنعت:اخذ #مجوزکاربری زمین ##کشاورزی به #صنعتی،از كمیسیون تبصره یك ماده یك قانون امور# #اراضی جهاد ##کشاورزی،اخذ#جواز،مجوز،پایان کار#صنعتی از شهرداری،اخذ#موافقت اصولی تولیدی،#پروانه بهره برداری،#جوازتاسیس،#مجوز#محیط زیست،#استاندارد،#جهاد،شهرداری   www.lajvargroup.com 

88923040      09121220704

 #تغییر کاربری #اراضی #کشاورزی در حواشی کلان شهرها و روستاها پدیده ای جهانی است. گرچه ابعاد این پدیده از کشوری به کشور دیگر متفاوت است،تبعات ناشی از آن کم و بیش نگرانیهای مشابهی در کشورهای توسعه یافته و رو به رشد به وجود آورده است. در نیم قرن گذشته سعی جامعه جهانی بر این بوده است تا از طریق انعکاس موضوع در جراید علمی و برپایی گردهمایی های ملی و بین المللی آگاهیهای عمومی را نسبت به این چالش بزرگ که امنیت غذایی جوامع بشری را تهدید می کند، ارتقاء دهد. محققین بسیاری این موضوع را بررسی و مورد بحث قرار داده اند به طوری که ادبیات علمی جهان مملو از بررسی ها و مباحث علمی در این مورد است

در ایران، موسسات و سازمانهای دولتی و بخش خصوصی مطالعاتی در زمینه اثرات گسترش شهرها و صنایع بر #کشاورزیدر سطوح مختلف انجام داده اند. از جمله، وزارت مسکن و شهرسازی (۱۳۷۵) اثرات گسترش شهرهای موجود، تشکیلشهرهای جدید و استقرار صنایع بر #تغییر کاربری #اراضی و باغها را به تفکیک مناطق ده گانه کشور در قالب " طرحکاربری ملی ایران" مورد بررسی قرارداده و ضمن دادن هشدارهایی در مورد این معضل، راهکارهایی برای آینده نگری توسعه شهرها و مناطق صنعتی در کشور ارائه نموده است

تبصره 3 ( اصلاحی ) 3 :

ادارات ثبت اسناد و املاك و دفاتر اسناد رسمی و سایر هیاتها و مراجع مربوط مكلفند در موارد تفكیك ، افراز و تقسیم اراضی زراعی و باغها و تغییر كاربری آنها در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهركها از سازمانهای جهاد#كشاورزی وزارت جهاد #كشاورزی استعلام نموده و نظر وزارت مذكور را اعمال نمایند.

تبصره 4 ( الحاقی ) :

احداث گلخانه ها ، دامداریها ، مرغداریها ، پرورش ماهی و سایر تولیدات #كشاورزی و كارگاههای صنایع تكمیلی و غذایی درروستاها بهینه كردن تولیدات بخش كشاورزی بوده و تغییر كاربری محسوب نمی شود . موارد مذكور از شمول این ماده مستثنی بوده و با رعایت ضوابط زیست محیطی با موافقت سازمان های جهاد #كشاورزی استانها بلامانع می باشد.


 
قانون حفظ كاربری#اراضی زراعی و باغها (با اصلاحات بعدی)ماده 1 - به منظور حفظ كاربری #اراضی زراعی و باغ ها و تداوم و بهره وری آن ها از تاریخ تصویب این قانون #تغییر كاربری اراضی زراعی و باغ ها در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهرك ها جز در موارد ضروری ممنوع می باشد. 
تبصره 1 ـ تشخیص موارد ضروری #تغییر كاربری اراضی زراعی و باغها در هر استان به عهده كمیسیونی مركب از رئیس سازمان جهاد كشاورزی، مدیر امور اراضی، رئیس سازمان مسكن و شهرسازی، مدیركل حفاظت #محیط زیست آن استان و یك نفر نماینده استاندار می‌باشد كه به ریاست سازمان جهاد كشاورزی تشكیل می‌گردد.   نماینده دستگاه اجرایی ذی‌ربط می‌تواند بدون حق رأی در جلسات كمیسیون شركت نماید. سازمان جهاد#كشاورزی موظف است حداكثر ظرف مدت دو ماه از تاریخ دریافت تقاضا یا استعلام مطابق نظر كمیسیون نسبت به صدور پاسخ اقدام نماید. دبیرخانه كمیسیون فوق در سازمانهای جهاد كشاورزی استانها زیرنظر رئیس سازمان مذكور تشكیل می‌گردد و عهده‌دار وظیفه دریافت تقاضا، تشكیل و تكمیل پرونده، بررسی كارشناسی اولیه، مطرح نمودن درخواستها به نوبت در كمیسیون و نگهداری سوابق و مصوبات می‌باشد.
تبصره 2 ـ مرجع تشخیص اراضی زراعی و باغها، وزارت جهاد كشاورزی است و مراجع قضایی و اداری، نظر سازمان جهاد كشاورزی ذی‌ربط را در این زمینه استعلام می‌نمایند و مراجع اداری موظف به رعایت نظر سازمان مورد اشاره خواهندبود. نظر سازمان جهاد كشاورزی استان برای مراجع قضایی به منزله نظر كارشناس رسمی دادگستری تلقی می‌شود.
تبصره 3 ـ ادارات ثبت اسناد و املاك و دفاتر اسناد رسمی و سایر هیأتها و مراجع مربوط مكلفند در موارد تفكیك، افراز و تقسیم اراضی زراعی و باغها و تغییر كاربری آنها در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهركها از سازمانهای جهاد كشاورزی، وزارت جهاد كشاورزی استعلام نموده و نظر وزارت مذكور را اعمال نمایند

 دو موضوع : " منع تغییر كاربری " و همچنین " ممنوعیت تفكیك كمتر از حد نصاب اراضی كشاورزی و باغات، دو مقوله علی حده، لیكن در راستای اجرای یك سیاست،  وآن : حفظ زمین های كشاورزی است.  در ویكی ‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد،  " حفظ كاربری #اراضی " ،  جلوگیری از تغییر نحوه استفاده از زمین های خاص توسط مالكان یا متصرفین آن در صورتی كه تغییر كاربری آنها آثار منفی طبیعی، اقتصادی، سیاسی، علمی یا فرهنگی به دنبال داشته باشد؛ معنی شده است. و اراضی #كشاورزی، املاكی دانسته شده،  كه عملیات زراعت، باغداری یا تاك داری به صورت تقریباً مداوم،  بروی آنها انجام می گیرد.  و یا به دلیل شرایط ویژه، این اراضی برای امر كشاورزی استعداد فراوانی دارند. و همچنین مهمترین اثر منفی اقتصادی كوچك تر شدن اراضی،  بحث افزایش غیر منطقی هزینه تولید در واحد سطح است. بطوری كه در كشور ما ۸۴ درصد بهره هكتار زمین در اختیار دارند .

حامی صنعت:اخذ مجوزکاربری زمین ##کشاورزی به #صنعتی،از كمیسیون تبصره یك ماده یك قانون امور# اراضی جهاد #کشاورزی،اخذ#جواز،مجوز،پایان کار#صنعتی از شهرداری،اخذ#موافقت اصولی تولیدی،#پروانه بهره برداری،#جوازتاسیس،#مجوز#محیط زیست،#استاندارد،#جهاد،شهرداری

 

آیین نامه اجرایی قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی كشاورزی وایجاد قطعات مناسب

فنی و اقتصادی – مصوب 1385

 

ماده 1- در این آئین نامه واژه ها و اصطلاحات زیر در معانی مربوط به كار می روند .

الف – قانون : قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی #كشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی ، اقتصادی  مصوب 1385

ب – اراضی #كشاورزی : زمینهای موضوع ماده(1) قانون

ج- حد نصاب فنی و اقتصادی : بخشی از اراضی #كشاورزی بر حسب هكتار كه مطابق جدول پیوستی كه تایید شده به مهر پیوست تصویب نامه هیئت وزیران می باشد و باتوجه به شرایط اقلیمی،الگوی كشت منطقه، ضوابط مكانیزاسیون  ، كمیت و كیفیت منابع آب و خاك ، بهره وری مناسب از عوامل تولید میسر باشد ودرآمد ناشی از تولیدات آن طی یكسال زراعی بتواند ضمن تامین هزینه های تولید و سرمایه گذاری ، هزینه های یك خانوار روستایی را درحد متعارف تامین نماید .

د – خرد شدن اراضی كشاورزی:تفكیك ، تقسیم، افراز و اقداماتی كه منجر به كوچك شدن اراضی #كشاورزی از حد نصاب تعیین شده شود.

ه – تفكیك : عبارت است از تقسیم مال غیر منقول به قطعات كوچك

و- افراز : عبارت است از جدا كردن سهم مشاع شریك یا شركاء و یا تقسیم مال غیرمنقول مشاع بین شركاء به نسبت سهم آنها

ز – تقسیم : تفكیك و افراز وغیر آن

ح- تجمیع و یكپارچه سازی: ساماندهی قطعات پراكنده خرد و كمتر از حد نصاب فنی ، اقتصادی اراضی#كشاورزی از طریق خرید و فروش ، مبادله یا معاوضه با قطعات مجاور یا تغییر شیوه نظام بهره برداری به منظور رساندن آنها به حد نصاب مورد نظر قانون توسط مالك یا مالكین

ماده 2- تفكیك ، افراز و خرد شدن اراضی #كشاورزی به قطعات كمتر از حد نصاب موضوع بند ج ماده (1) آیین نامه ممنوع است . ادارات ثبت اسناد و املاك و دفاتر اسناد رسمی و سایر مراجع مربوط موظفند درهنگام تفكیك ، افراز و تقسیم اراضی كشاورزی ،‌در مورد حد نصاب فنی، اقتصادی اراضی مزبور با مكاتبه و ارائه نقشه دقیق زمین (به مقیاس مناسب و حداقل یك پنج هزارم) از مدیریت جهاد#كشاورزی و درخصوص ملی و دولتی نبودن اراضی از اداره منابع طبیعی شهرستان استعلام نمایند . صدور اسناد تفكیكی و افرازی مشروط به اینكه اراضی ملی ودولتی نبوده و نیز هیچ یك از قطعات كمتر ازحد نصاب فنی و اقتصادی نباشد بلامانع است .

تبصره 1- تفكیك اراضی واقع در قطبهای #كشاورزی ، موضوع قانون گسترش#كشاورزی در قطبهای #كشاورزی – مصوب 1354 – براساس قانون یاد شده و آیین نامه اجرایی آن خواهد بود.

تبصره 2- در صورت تقاضای مالك یا مالكین ، صدور سند و نقل وانتقال اسناد اراضی #كشاورزی یاد شده به صورت مشاعی (بدون تفكیك وافراز ) بلامانع است .

تبصره 3- اسناد مالكیت رسمی كه بدون رعایت حد نصابهای تعیین شده موضوع بند (جگ( ماده (1)و بر خلاف ماده (2) قانون صادر شده  باشد فاقد اعتبار خواهد بود.مدیریت جهاد#كشاورزی به محص اطلاع موظف است مراتب را برای ابطال سند مالكیت صاده به مراجع صالحه قضایی اعلام نماید.متخلفین در چارچوب قوانین و مقررات مربوط تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

ماده 3- وزارت جهاد#كشاورزی موظف است اعتبارات مورد نیاز به منظور اعطای یارانه های حماتی و تسهیلات وامتیازات موضوع ماده (3) قانون ازجمله ساخت زیربناهای تولید ، تجهیز ونوسازی#اراضی ، جاده های دسترسی بین مزارع، كانالهای (3) و (4) ، زهكشی، برقی كردن چاهها و نصب كنتور اندازه گیری و شبكه آبیاری نوین به مالكین اراضی #كشاورزی كه در اجرای قانون واین آیین نامه به صورت یكپارچه درآمده واراضی آنها حائز حداقل نصاب تعیین شده باشد را در بودجه سنواتی پیشنهاد نماید .

كمیته موضوع ماده (30)  قانون برنامه و بودجه در صورت امكام صد درصد یاد شده را به وزارت مذكور تخصیص دهد .

تبصره –نحوه پرداخت یارانه های حمایتی و اعطای تسهیلات مربوط به اجرای عملیات زیربنایی یكپارچه سازی شده واراضی آنها به حد نصابهای مقرر رسیده است مطباق دستورالعملی خواهد بود كه توسط وزارت جهاد #كشاورزی ابلاغ میگردد .

ماده 4- در اجرای ماده (3) قانون‌، وزارت نیرو موظف است با هماهنگی وزارت جهاد #كشاورزی در مناطقی كه دارای اراضی آبی است و برای اشخاصی كه اقدام به یكپارچه سازی اراضی موضوع این آیین نامه می كنند اعتبارات مورد نیاز را جهت تامین آب و احداث شبكه های آبیاری و زهكشی پیش بینی ودر بودجه سنواتی پیشنهاد نماید . كمیته موضوع ماده (30) قانون برنامه و بودجه در صورت امكان صددرصد اعتبارات یاد شده را به وزارت مذكور تخصیص دهد . طرحهای مذكور با عنایت به مالك مقرر در بند (1) ماده (1) قانون برنامه و بودجه – مصوب 1351 – ازجمله طرحهای غیر انتفاعی محسوب می گردد
کلوب دات کام
نظرات() 


foot pain
دوشنبه 27 شهریور 1396 00:42
My spouse and I stumbled over here different web address and
thought I might check things out. I like what
I see so now i'm following you. Look forward to looking at your
web page for a second time.
What causes burning pain in Achilles tendon?
سه شنبه 17 مرداد 1396 13:48
Great blog here! Also your site loads up fast! What host are
you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site
loaded up as quickly as yours lol
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 12:30
Excellent post. I used to be checking constantly this blog and I am
inspired! Very helpful information particularly the
closing phase :) I care for such info much. I used to be looking for this certain information for a very
lengthy time. Thank you and best of luck.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر