تبلیغات
ExactSeek: Relevant Web Search
مشاوره تغییرکاربری زمین،اراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی تولیدی - اخد پروانه نشان و علامت#استاندارد،کالیبراسیون و#استاندارد،مجوز#استاندارد،#جواز و #مجوز صنایع،معافیت گمرکی

مشاوره تغییر کاربری زمین واراضی کشاورزی به صنعتی،مجوز محیط زیست،موافقت اصولی صنعتی

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


مشاوره تغییرکاربری زمین و اراضی کشاورزی،به صنعتی،اخد مجوزپایان کار صنعتی،سوله صنعتی،مجوز تغییر کاربری کمیسیون تبصره یک

حجت الاسلام جعفری:

#تغییر غیرمجاز کاربری #اراضی به بخش #کشاوزی مازندران خسارت می زند

دادستان مرکز مازندران، #تغییر غیرمجاز کاربری #اراضی #زراعی و باغی را خسارت به بخش #کشاورزی و سرمایه اعلام کرد و خواستار جلوگیری از این روند شد.

حجت الاسلام اسدالله جعفری صبح سه شنبه در جلسه ستاد جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در ساری، با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها تابع قاون باشند و قانون را نصب العین خود قراردهند.

جعفری #تغییر غیر مجاز #اراضی #زراعی و باغ ها را خسارت به استان در بخش #کشاورزی و سرمایه اعلام کرد و اظهار داشت: باید به آسیب های اجتماعی و اقتصادی که از ساخت و ساز غیر مجاز استان را تهدید می کند،.

جعفری اعلام کرد: از آنجایی که عزم جدی برای جلوگیری ازساخت و ساز غیر مجاز و #تغییر کاربری غیر قانونی #اراضی و #زراعی و باغ ها رخ داده است، همه دستگاه ها، بخشداران، دهیاران همکاری لازم در جهت توقف عملیات با دستگاه های مرتبط و مراجع صدورر پروانه ساختمانی بعمل آورند.

وی با بیان اینکه هرگونه ساخت و ساز بدون #پروانه، ساخت غیرمجاز محسوب می شود، و چالش حال حاضر در شهر و روستاها بشمار می رود و افزود: اینگونه ساخت و سازها نه تنها موجب آسیب جدی به سیما و مبلمان شهری و شهرسازی و چهره روستاها در منطقه گردید،بلکه از نظر فنی به جهت عدم استحکام بنا و ساخت غیراصولی، مشکلاتی را برای صاحبان بنا و در معرض خطر افتادن جان و سرمایه آنها را در پی دارد..

دولت یازدهم برای اقتصادی کردن #کشاورزی اتخاذ کرد

ممنوعیت زراعت در #زمین‌های زیر 4 هکتار

چکیده: عملکرد #کشاورزی ایران غیراقتصادی است و نقش #زمین در آن بسیار پررنگ.

کوچک بودن #زمین‌های #کشاورزی مانع بزرگی سر راه #کشاورزی مکانیزه و سودده است؛ #زمین‌های چهار هکتاری #زراعی و یک هکتاری باغی کنونی باید دست‌کم دو برابر شوند تا اقتصادی باشند. برای دستیابی به این هدف نیز سازمان #اراضی کشور حدنصاب #زمین‌های #کشاورزی در استان‌های مختلف را تعیین کرد تا از این پس #زمین #زراعی آبی کمتر از چهار هکتار و دیم کمتر از 10هکتار و #زمین باغی آبی کمتر از 2.5 هکتار و دیم کمتر از پنج هکتار اجازه فعالیت نداشته باشد. اگر این طرح به درستی اجرا شود، خرد شدن #زمین‌های #زراعی و #تغییر کاربری آنها به‌شدت کاهش خواهد یافت.

85درصد #زمین‌های #کشاورزی جهان را #زمین‌های کوچکی تشکیل می‌دهد که بزرگ‌تر از دو هکتار نیستند و بیشتر این #زمین‌های کوچک در آسیا قرار دارد. به عبارت دیگر، عمده محصولات غذایی جهان را #زمین‌های #کشاورزی وسیعی تامین می‌کند که در اروپا، امریکا، استرالیا و در قالب شرکت‌های #کشاورزی فعالیت می‌کند. به گزارش فائو، درحالی که مساحت #زمین‌های #کشاورزی در آسیا روزبه‌روز کمتر می‌شود، اندازه شرکت‌های #کشاورزی در اروپا، امریکا و استرالیا رو به افزایش است. این درحالی است که بین مساحت #زمین #کشاورزی و میزان کارآیی آن رابطه مستقیم وجود دارد؛ به بیان دیگر، هر چه #زمین وسیع‌تر باشد امکان استفاده از فناوری و تولید مکانیزه در کشت و برداشت بیشتر می‌شود و درنهایت کارآیی نیروی انسانی و عملکرد تولید #زمین ارتقا می‌یابد.

اما #زمین‌های #کشاورزی کوچک یکی از بزرگ‌ترین موانع تولید اقتصادی نه در ایران که در کل قاره آسیاست که 60درصد جمعیت کره‌#زمین را باید تغذیه کند. براساس آمار فائو در سال‌های 1995 تا 2005 میانگین #زمین هر واحد #کشاورزی در جهان ‌5.5هکتار بود و این میزان در کشورهای قاره آفریقا 11.5هکتار، در امریکای‌شمالی و مرکزی 117.8هکتار، امریکای‌جنوبی 74.4 هکتار و اروپا 12.4 هکتار بوده است. سهم آسیا در این میان مهم‌ترین عامل کاهش میانگین جهانی بوده است؛ ‌تنها یک هکتار.

 

 30 درصد #زمین‌های ایران زیر یک هکتار

اما تمام کشورهای قاره‌کهن را نیز نمی‌توان برای این میانگین غیراقتصادی سرزنش کرد؛ ترکیه و رژیم اشغالگر قدس بهترین عملکرد را در مقایسه با همسایگان خود دارند. هرچند که ایران نزدیک به ترکیه در میانگین #زمین‌های #کشاورزی است اما مهم‌تر از سطح #زمین‌های زیر کشت ایران، میزان پیشرفت در توسعه #زمین‌های #کشاورزی است که در سال‌های گذشته هیچ #تغییر مثبتی را درراستای اهداف استقلال‌طلبانه اقتصادی ایران نشان نمی‌دهد. براساس آمار فائو، نزدیک به 30درصد مراکز #کشاورزی ایران، کمتر از یک هکتار هستند و حدود 40درصد آنها هم کمتر از دو هکتارند. در میان کشورهای آسیایی که مورد مطالعه فائو در سال 2013 قرار گرفته، ترکیه که تنها 15درصد #زمین‌های #کشاورزی‌اش زیر یک هکتار است بهترین عملکرد را داشته و قرقیزستان با نزدیک به 80درصد #زمین زیر یک هکتار، بدترین عملکرد را. رژیم اشغالگر قدس با فاصله بسیاری در سال 1995 دارای #زمین‌های #کشاورزی با میانگین 13.5هکتار بوده است. هرچند که #زمین‌های #کشاورزی در این بخش از خاورمیانه به سبکی متفاوت از سایرین مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفته، بیشتر #کشاورزی در این بخش پرتنش خاورمیانه مبنایی مشارکتی داشته و دارد. برای نمونه در یکی از ساختارهای #کشاورزی جمعی این رژیم، ابزارهای تولید در مالکیت مشترک اعضای جامعه است و همه از آن استفاده می‌کنند. در ساختار اجتماعی دیگر، هر خانواده مزرعه خود را دارد و روی #زمین خود کار می‌کند اما خریدوفروش محصولات‌شان با همکاری شکل می‌گیرد. به این روش هر دوی این اجتماعات 76درصد محصولات تازه این بخش خاورمیانه را تامین می‌کنند.

این روش دارای بالاترین کارآیی تولید #کشاورزی را داشته که البته در ایران هم از پیش از انقلاب اسلامی مورداستفاده #کشاورزی بوده است و بعد از انقلاب هم بعد از وقفه‌ای، دوباره فعالیت تولید مشارکتی را ازسر گرفت اما این فعالیت جمعی نتوانست نیاز بازار #کشاورزی کشور را پاسخ دهد. به‌علاوه کوچک بودن #زمین‌های #کشاورزی در ایران نیز معضل دیگری است. ‌به گفته رییس سازمان #اراضی کشور، میانگین #زمین برای هر ایرانی ۲۴۰۰متر است و سرانه واحدهای بهره‌برداری چهار هکتار برای #زمین‌های #زراعی و زیر یک هکتار برای #زمین‌های باغی است.

درحالی که کمترین میزان برای #زمین‌های #زراعی ایران باید ۱۰هکتار و برای باغ‌ها دست‌کم 2.5 هکتار باشد. از آنجا که سطح #زمین #کشاورزی بر بهره‌وری نیروی کار و عملکرد تولید تاثیرگذاری بالایی دارد، اقتصادی نبودن #زمین‌های #کشاورزی به یکی از داغ‌ترین و بلندترین نقدهای دولت در بخش #کشاورزی بدل شده است.

هرچند که در سال‌های گذشته نیز تلاش‌هایی مانند ایجاد قانون جلوگیری از خرد شدن #اراضی صورت گرفت اما در جهان واقعی #تغییری در مساحت #زمین‌ها و تولید #کشاورزی ایجاد نشد.

یکی از دلایلی که مانع به نتیجه رسیدن این قانون بعد از گذشت 8سال از تصویب آن شده، عدم همکاری بخش‌های مختلف در اجرای آن برشمرده می‌شود. اما ظاهرا وزارت جهاد #کشاورزی دولت یازدهم عزم خود را جزم کرده تا در نخستین اقدام جامع خود، #زمین‌های #کشاورزی ایران را توسعه دهد. قباد افشار، رییس سازمان #اراضی کشور با گلایه از خرد شدن #زمین‌ها و #تغییر کاربری‌های رو به افزایش، مهم‌ترین برنامه مجموعه #کشاورزی دولت را تعیین حد نصاب برای #اراضی #کشاورزی اعلام کرد: «این طرح در روزهای آتی توسط وزیر جهاد #کشاورزی ابلاغ می‌شود.

براساس این قانون، کمترین میزان #زمین‌های #کشاورزی در استان‌های مختلف تعیین می‌شود و کشاورزان اجازه کشت در #زمین‌های زیر حدنصاب‌های تعیین شده را ندارند.

به گفته افشار، «براساس این قانون حداقل #زمین‌های #زراعی باید ۱۰هکتار و حداقل #زمین باغی باید 2.5هکتار باشد. البته این مساحت تنها برای استان‌های تهران، البرز و استان‌های شمالی است که با محدودیت #زمین مواجهند و در برخی استان‌ها باتوجه به شرایط اقلیمی به ۵هکتار در باغ و ۵۰هکتار در #زراعی نیز می‌رسد. در مورد دیم نیز این مساحت بسیار بیشتر است.» اما چه تضمینی وجود دارد که این طرح نیز مانند قانون جلوگیری از خرد شدن #اراضی به بایگانی تاریخ معاصر ایران منتقل نشود؟

«برای ضمانت اجرای آن با اداره ثبت اسناد کشور و دفترخانه‌ها هماهنگ شده و از این پس دیگر حق تفکیک #زمین را بدون اجازه سازمان امور #اراضی و زیر حدنصاب تعیین شده، ندارند. وزارت کشور نیز دستورات لازم را به استانداری‌ها برای همکاری با ما داده است.» رییس سازمان #اراضی کشور این‌طور می‌گوید.

با این وصف و با فرض اینکه هیچ مشکل یا تبصره‌یی برای اجرای این طرح ایجاد نشود، میانگین #زمین‌های #کشاورزی ایران دست‌کم تا پایان سال 94، دو برابر می‌شود و درنهایت تولید #کشاورزی در این سر#زمین چهارفصل اقتصادی می‌شود.

برخورد قاطع با #تغییر کاربری #زمین های #کشاورزی (منبع : کیهان)

دادستان کل کشور با تاکید بر ممنوع بودن #تغییر کاربری #زمین های #زراعی و باغی، گفت: با این #تغییرها با قوت و قاطعانه برخورد قانونی می شود.

بیان اینکه مشکل استان های شمالی در بحث تخریب جنگل ها و مراتع و #تغییر کاربری #اراضی #کشاورزی و باغی است، تصریح کرد: وقتی اکوسیستم و محیط زیست به هم زده می شود نعمت باران به نقمت تبدیل و به تبع آن جاری شدن سیل آسیب های زیادی وارد می کند.

دادستان کل کشور اضافه کرد: در این خصوص قانون صراحت دارد که #تغییر کاربری باغات و #اراضی #کشاورزی ممنوع است مگر مواردی که در کمیسیون خاص آن تصویب گردد.

وی با تاکید بر ممنوع بودن هر نوع #تغییر کاربری #زمین های #کشاورزی اظهار داشت: مسئولان وزارت جهاد #کشاورزی قانونا باید از هرگونه #تغییر کاربری #اراضی #کشاورزی و باغات پیشگیری کرده و در این راستا نیروی انتظامی کمک کار بوده و دادستان های سراسر کشور نیز همکاری دارند.

دادستان کل کشور با اشاره به ضرورت قلع و قمع بناهای احداثی در #اراضی #تغییر کاربری داده شده، افزود: #تغییر کاربری #اراضی راعی و باغی ممنوع بوده و با ...

دادستان کل کشور: با #تغییر کاربری #زمین های #کشاورزی برخورد قاطع می شود

دادستان کل کشور با تاکید بر ممنوع بودن #تغییر کاربری #زمین های #زراعی و باغی، گفت: با این #تغییرها با قوت و قاطعانه برخورد قانونی می شود.

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام والمسلیمن سید ابراهیم رئیسی روز پنج شنبه در مراسم تکریم و معارفه دادستان گرگان با اشاره به بازدید چند سال قبل خود از آسیب های سیل در استان گلستان و بیان اینکه مشکل استان های شمالی در بحث تخریب جنگل ها و مراتع و #تغییر کاربری #اراضی #کشاورزی و باغی است، تصریح کرد: وقتی اکوسیستم و محیط زیست به هم زده می شود نعمت باران به نقمت تبدیل و به تبع آن جاری شدن سیل آسیب های زیادی وارد می کند.

تغییر کاربری #تغییر کاربری

دادستان کل کشور اضافه کرد: در این خصوص قانون صراحت دارد که #تغییر کاربری باغات و #اراضی #کشاورزی ممنوع است مگر مواردی که در کمیسیون خاص آن تصویب گردد.

وی با تاکید بر ممنوع بودن هرنوع #تغییر کاربری #زمین های #کشاورزی اظهار داشت: مسوولان وزارت جهاد #کشاورزی قانونا باید از هرگونه #تغییر کاربری #اراضی #کشاورزی و باغات پیشگیری کرده و در این راستا نیروی انتظامی کمک کار بوده و دادستان های سراسر کشور نیز همکاری دارند.

دادستان کل کشور با اشاره به ضرورت قلع و قمع بناهای احداثی در #اراضی #تغییر کاربری داده شده، افزود: #تغییر کاربری #اراضی #زراعی و باغی ممنوع بوده و با متخلفان برخورد می شود.

رئیسی تاکید کرد که برخورد با این اقدامات از سوی جهاد #کشاورزی با حمایت قضایی همراه خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به نظرات مسوولان استانی در خصوص برخورد با #تغییر کاربری #اراضی #کشاورزی گلستان اضافه کرد: این خواسته بزرگان نیز بوده و باید اجرایی شود.

 مشاوره تغییرکاربری زمین و اراضی کشاورزی،به صنعتی،اخد مجوزپایان کار صنعتی،سوله صنعتی،مجوز تغییر کاربری کمیسیون تبصره یک